Kazan

https://goo.gl/maps/kM5JMi1chF32

17.06.2018

600 km yol aldıktan sonra geceyi tır parkındaki motel de geçirdik. Temiz güvenlikli motel. Sabah kalktık 270 km sonra Kazan a geldik. Akşam saat 21.00 oldu. Kazana giriste sol tarafta büyük bir alana sıra sıra kebep tezgahları kurmuşlar yanaştık aracımızı ve plaka mızı gören bizi çağırıyordu (türkçe gel burada yemek ye) sesleniyorlardi bir tezgahın önüne yanaştık. Tezgahta şişe geçirilmiş koyun,dana,tavuk.hindi,domuz eti ve patlıcan, kabak,mantar,patates var. Biz köyün eti,mantar,patlıcan ve patates sipariş verdik toplam 1800 ruble ödedik çok pahalıydı et de güzel değildi memnun kalmadık. Yola çıktık şehir merkezindeki Kazan kremlini, Kül Şerif Camii, Temple of All Religions, Annunciation Cathedral, Monument of Musa Jalil,

Spasskaya Tower, Alexandrovsky Passage

dolaştık gece ışıklandırması güzeldi yolları geniz ve güzel kazan iyi düşünülmüş şehir çoğu kişi türkçe konuşabiliyor. Tatarlarin diyarı buralar Başkürdistan bölgesi.

Ufa ya doğru devam ediyoruz 100 km sonra yolumuzun üzerinde temiz motel gördük orada konakladık. Sabah 10 da yola çıktık.

Cafes, hotels, parking “Dubrava”
https://goo.gl/maps/iyswkQgMpq62

Comments are closed.