15.05.2018 Çarşamba

Royal Olympic Hotel
https://maps.google.com/?cid=12140240614801778096&hl=tr&gl=tr

Kiev den sabah saat :11.00 de çıkış yaptık. Hotelin 2 odalı suit fiyatı 2470 grivna (430.00 TL.) Gayet şık klasik tarzda bir odaydı. Personeli güler yüzlü ve ilgililerdi. Çocuklarımız ve biz çok rahat ettik. Haftada birgün hotel de kalmayı planladığımız ‘dan en iyi hotel seçiyoruz. Daha ucuz otel bulmak mümkün.

Lviv’ e doğru yola çıktık. 485 km. Lviv e 150 km sonra socar ıstasyonda cay kahve ıcmek ıcın durduk. Aracımızın yanına geldıgımızde arkamızdan bir adam seslendi izmitlimisiniz 41 plakayı gorunce cok sevındım dedi. Ben izmitliyim. Burada ilk defa 41 plaka gördüm. Ben kiev de life Cell bayisiyim dedi kartını verdi neye ihtiyacınız olursa lütfen cekinmeyin arayın beni dedi. Yüzündeki mutluluğu görünce bizde çok mutlu olduk. Mehmet kardeşimize teşekkür ederiz.

Ukraynada kullanılan Life Cell türkcellin satın aldığı operatördür.

Biz 8 saatte geldik. Yolda durarak çocuklarımızın rahat etmesini sağlamak için.

Gece saat :20:30 da lviv şehir merkezine çok bozuk olan yollarından girdik. Glory… Meşhur bir restaurant dan bahsedilmişti bloklarda ahçısı türk olan. restaurant önüne geldik karşısındaki duvara bir sarhoş işiyordu. Restaurant’ ın önüne arabamızı Park ettik. Babamız restauranta girdi içerisi sarhoşların mekanını andırıyordu çocuklarımızla girmek istemedik. Yemek yemek için yürümek istedik fakat oda mümkün olmadı arkamızdan sarhoş gençler dolaşıyordu. Lviv de kötü yolu ve sarhoşlarından arabaya geri döndük. Saat te 22:30 oldu. Çocuklar uyuya kaldılar. Geniş bir park içinde 24 saat açık olan mc donalts geçtik. Lviv de gençliği siyonizmin oyuncağı etmişler. Mc çalışanları 10 kişi gecenin onikisinde servise yetişemiyorlardı bahçeye kadar kuyruk vardı.

Gece socar istasyonuna yatmak için gectik.

Sabah. 06:00 kalktık.

Bernardine Church” bulunduğu meydana araçımızı Park ettik. Kiliseye

gittik saat. 06.30 da. Kilisede dua eden cogunluğu 60 yaş üstü insanlar vardı. 15 dakika içeride kaldık 1 tane genç vardı. Sabah insanlar işlerine ğiderken dua edip öyle gidiyorlarmış. Çok methini duyduğumuz lviv bizim hiç hoşumuza gitmedi. Tarihi yapıları hariç…

Spaycer ısıtıcının yakıt tankını değiştirmek gerekiyordu. Kaportacı ararken malzeme satan küçük bir sanayi sitesi bulduk. Bir kere daha anladık ki türkiye’den aldığımız anahtar takımlarının burada daha çeşitlisi yarı fiyatına olduğunu gördük. Araç ile gezenlerin markası ne olursa olsun Rotası ukraynadan geçiyorsa tüm malzemelerini buradan temin edebilirler.

Saat: 11:00 de Hürrem Sultan ( Roksana ) yere dogru yola çıktık. Rohatyn…72 km.

Comments are closed.