Poltava
https://goo.gl/maps/ecAs6Ko4FnQ2

Navigasyon 5 saat gösteriyor biz 8 saatte gedik. Fakat bu yol kötü desek kötüye hakaret olur. Bu güzergah kullanılmamalı.

Şehir meydanlarına dolaştık. Türk restoranı var Marmaris orada yemek yedik. Bura daki türk restorantların fiyatları ile luks kategorisindeki başa restoranların fiyat karşılaştırması yaparsak türklerin mekanları daha pahalı. Lahmacun yaptıkları için pahalı olduklarını düşünüyoruz.Bir süre daha dolaştık tan sonra şehir merkezini yol üzerinde 24 saat açık bir restorantin parkına aracımızı çektik cadırimizi açıp yattık.


06.06.2018 Çarşamba

Sabah erkenden kalktık. Şehrin büyük bir parkında çocuklar 3 saat oynadı. Çok eglendiler. Park sabah 8 den akşam 8 kadar sürekli dolu. Bu insanları takdir ediyoruz bu denli çocuklarıyla ilgili oldukları için. Sscb zamanından beri tüm bu bölgeler ormanın içine kurulu devasal parklariyla meşhur en küçük kasabanın bile kendinden büyük parklar alanları var. Sayın Başkanımızın Atatürk Hava Limani yeni yerine tasinacagindan dolayı orayı millet parkı yapacağını söyledi ve dünyadaki en büyük parkların Rusya ,ABD, İngiltere bu projeyle Turkiyede dahil olacakmış. İstanbul’un Anadolu yakasındaki caddebostandan başlayarak Pendik e giden sahil yolundaki parklarımizin yapım tarihi 5 yıllık ne acı. Çocuklarımıza park bile yapmamışız. Regisimizin iktidarı 30 yıl önce başlamalıymiş.

Parkın yakınındaki müzeye geçtik. Çarşamba günleri kapalıymış giremedik. Şehri dolaştık harkova doğru yola çıktık.

Comments are closed.