Ufa
Başkurdistan

https://goo.gl/maps/ZcCdQBrj2Xz

19.06.2018 Salı

Akşam saat 22.00 aracın saati gösteriyordu moskova ile ufa arası 2 saat + fark varmış bir otelin resepsiyonunda fark ettik. 500 km yol yaptık yorgun düştük Tan Hotel
https://goo.gl/maps/Q3LFDE9MaR92 konakladık. Çok ünlü marka otellerde dahil olmak üzere şehirde yer yok.

Sabah 11.00 de kalktık 12.00 çıkış yaptık. Öksürügümüz düzelmediginden dolayı hastaneye gitmeye karar verdik. İnternet ten hastane bulmak da kolay olmadı sora sora bir adres bulduk.

МЕГИ
Ulitsa Marshala Zhukova, 6, Ufa, 8 (347) 216-33-33

https://goo.gl/maps/DSKrw8odCX82

Doktorun kız kardeşi Mersin’de yaşayan iyi türkçe konuşan bir kadın şanslıyız yoksa anlatamayacaktik derdimizi telefonun çekmediği yerlerde translayter doğru çeviri yapmıyor anlatmakta zorlaşıyor. Doktor kadına daha önceki ilaçları kullandım fakat düzelemedim öksürük şiddetini arttırdı antibiyotik istedim gönüllü olmamasına rağmen yazdi. Kendisine ve kız kardeşine teşekkür ettik. Sonra 1000 ruble(75 tl.) ücreti ödedikten sonra ciktik. Hemen anteka (eczane) ilaçlarımızi aldık 1400 ruble (107 tl.) ödedik.

Restoran arıyoruz küçük bir dükkan kebapçı bulduk dana etinden adana usulü şiş yapmış, kuzu pirzolada şişe geçirilmiş sahipleri ermeni etlerin tadı güzeldi.

Omsk doğru yola çıktık saat 17.30 şiddetli yağmur altında omsk yolundayız gitgide bakirleşiyor. İstasyonlarının mesafeleri uzamaya başladı yollar gidiş geliş asvalt güzel. Okadar çok tır var gidiş geliş yollarda Türkiye avrupanin en büyük tır filosuna sahip olduğunu okumuştum (40 bin) fakat ruslarin daha büyük tır filosunun olduğunu düşünüyorum. Şehirlerin içerisinde ve yollarda çok güzel tepkiler alıyoruz el sallıyanlar bravo diyenler 👍işareti yapanlar hedefimizide bilmiyorlar.

Comments are closed.